drzwi pzesuwne portamet
Portamet / 03.03.2022

Zalety i wady przesuwnych okien i drzwi loftowych

przesuwne drzwi loftowe portamet

Loftowe okna i drzwi przesuwne są w obecnych czasach niezwykle popularne i dominują w większości współczesnych domów. Otwierają się poziomo, przesuwając wzdłuż kanałów okiennych lub drzwiowych. Ich głównym zadaniem jest rozdzielenie 2 pomieszczeń, jednocześnie rozjaśniając je. Drzwi loftowe zapewniając nieograniczony dostęp do widoków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dodatkowo pomagają zwiększyć potencjał Twojego domu. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których panuje niedobór przestrzeni a ich konstrukcja zajmuje niewiele miejsca podczas otwierania.

Drzwi przesuwne mają wiele zalet wykraczających poza samą estetykę. W tym artykule rzucimy nieco światła na zalety oraz wady loftowych drzwi i okien przesuwnych, tak abyś mógł podjąć świadomą decyzję czy spełniają one Twoje wymagania.

Zalety - niektóre z głównych zalet drzwi i okien przesuwnych to:

Minimalna konserwacja

W porównaniu do innych form okien i drzwi, projekty drzwi przesuwnych składają się z mniejszej liczby części, co skutkuje mniejszą liczbą stłuczeń. Oznacza to również, że w miarę upływu czasu wymagają mniej prac konserwacyjnych, dzięki czemu są opłacalnym i bezproblemowym rozwiązaniem dla większości domów.

Wytrzymałość

Tradycyjne drzwi składające się z elementów mających tendencję do zużywania się lub awarii w czasie długotrwałego użytkowania. Okna i drzwi przesuwne nie wykorzystują ich do otwierania lub zamykania, dzięki czemu są solidne i trwalsze przez dłuższy czas.

Efektywność energetyczna

Okna i drzwi przesuwne wykorzystują najwyższej jakości przeszklenia okienne, które nie tylko poprawiają izolację, ale także są energooszczędne. Spowoduje to z czasem niższe rachunki za energię elektryczną, co z kolei przyniesie znaczne oszczędności. Zaoszczędzisz nie tylko na rachunkach za ogrzewanie w zimie, ale także na kosztach klimatyzacji w lecie.

Łatwość  w użytkowaniu

Drzwi i okna przesuwne są niezwykle proste do otwierania i zamykania przy minimalnym wysiłku. Umożliwiają bezproblemową obsługę i okazują się być dobrodziejstwem dla niskich sufitach.. Przesuwają się po ramie ze względną łatwością, przy czym możesz kontrolować stopień otwarcia drzwi lub okna. Aby je otworzyć wystarczy popchnąć.

Współczesny styl

Przesuwane drzwi i okna loftowe pomagają dodać odrobinę stylu i rozmachu do każdego wystroju. Biorąc pod uwagę ich elegancki i nowoczesny wygląd, przesuwane okna i drzwi mogą pomóc w uzyskaniu ponadczasowego stylu.

[przesuwne drzwi loft

Niedogodności - wady drzwi i okien przesuwnych to:

Czyszczenie

Przesuwne drzwi i okna mogą być trudne do czyszczenia z zewnątrz. Jest to spowodowane brakiem możliwości uchylenia ich do środka, tak jak to funkcjonuje w typowych oknach/drzwiach. Czyszczenie ich od wewnątrz jest stosunkowo łatwiejsze. Staje się to problematyczne jeśli drzwi lub okna umieszczone są na wyższym poziomie. Jednak pracę można wykonać za pomocą drabiny. Istnieją również pewne zakamarki, do których trudno się dostać, a zwłaszcza kanały, które mogą prowadzić do gromadzenia się kurzu i brudu.

Odciski palców

Często przesuwne drzwi i okna mogą stać się magnesem na odciski palców. Obecnie ludzie mają tendencję do otwierania ich przez dotknięcie samej szyby. Może to być trudne dla ich właściciela, ponieważ z czasem ślady odcisków palców mogą się bardzo szybko nawarstwiać.