Stalowe profile okienne najwyższej jakości.
Wszystkie nasze realizacje stalowej stolarki zewnętrznej wykonujemy z najwyższej klasy profili stalowych.
Stalowe okna i drzwi zewnętrzne
Wszystkie nasze okna produkujemy w Polsce i dostarczamy do naszych klientów w Europie oraz Stanach zjednoczonych.
OKNA STALOWE - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
1. Jak duże mogą być stalowe drzwi i okna?
Stalowe okna i drzwi są powszechnie wybierane ze względu na ich zdolność do wypełniania bardzo dużych otworów przy jednoczesnym zachowaniu wąskich linii wzroku, ponieważ są one wykonywane na zamówienie na podstawie konkretnego projektu. Stalowe okna i drzwi mogą być tak duże lub większe niż jakikolwiek inny tradycyjny system okienno-drzwiowy ze względu na nieodłączną wytrzymałość materiału.
2. Czy okna stalowe są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu?
Stalowe elementy okienne wykonane w całości ze stali pochodzącej z recyklingu są wykorzystywane do budowy stalowych okien walcowanych na gorąco.
3. Jaki jest współczynnik przenikania ciepła U okien i drzwi stalowych?
Typ, grubość i rodzaj materiału ramy mają wpływ na współczynnik przenikania ciepła U. Współczynnik U dla okien stalowych jest określany dla całego okna, biorąc pod uwagę szkło i materiały ramy, a także konstrukcję okna stałego lub otwieranego. Dostępne są zarówno testy fizyczne, jak i symulacja komputerowa wartości U. Dopuszczalne w branży wartości współczynnika U są uzyskiwane dzięki minimalnym stalowym profilom ramowym, niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła i większym powierzchniom szklanym. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, należy skontaktować się z konkretnymi członkami zespołu.
4. Czym dokładnie jest powłoka E-coat?
E-coat to technika malowania zanurzeniowego, w której naładowane cząsteczki farby są przyciągane do metalowej powierzchni, która jest naładowana ujemnie. Metalowy element zanurzony w kąpieli z cząsteczkami farby o przeciwnych ładunkach jest ładowany prądem stałym przez system E-coat. Farba jest przyciągana do metalowej części, gdzie jest następnie osadzana na powierzchni w postaci równomiernej, ciągłej warstwy, aż powłoka osiągnie odpowiednią grubość. Powłoka izoluje obszar, w którym przyciąganie ustaje, a operacja kończy się na tej grubości.
5. Czy aluminiowe listwy przyszybowe rzeczywiście reagują negatywnie ze stalą?
Nie. Powłoki malarskie zapobiegają wszelkim interakcjom korozyjnym między różnymi metalami.
6. Co wchodzi w skład szklenia stalowych drzwi i okien?
Materiały używane do szklenia stalowych okien i drzwi obejmują taśmę do szklenia, kliny do szklenia, klocki montażowe, specjalnie wykonane, wstępnie dopasowane listwy przyszybowe oraz uszczelniacz.
7. Jakie rodzaje szkła nadają się do stosowania w oknach stalowych?
Okna stalowe mogą pomieścić większość wysokowydajnych produktów ze szkła izolacyjnego dostępnych obecnie na rynku, a także szkło o grubości od 1/8" do 1-1/4", w tym szkło pojedyncze, laminowane lub ołowiowe.
8. Czym dokładnie są okna ewakuacyjne?
Okna ewakuacyjne oferują wystarczająco duży otwór, aby mieszkańcy mogli wyjść w przypadku pożaru lub aby w pełni wyposażony strażak mógł wejść z zewnątrz. Minimalna szerokość otworu w świetle dla okna ewakuacyjnego wynosi 24 cale, minimalna wysokość otworu w świetle wynosi 20 cali, a wymagana powierzchnia otworu w świetle netto wynosi 5,7 stopy kwadratowej, zgodnie z Międzynarodowymi Kodeksami. Wysokość parapetu okna ewakuacyjnego nie może przekraczać 44 cali, aby było ono zgodne z przepisami.
9. Czy okna ewakuacyjne mogą być wykonane ze stali?
Jak najbardziej! Aby uzyskać informacje na temat dostępnych wzorów, prosimy o kontakt z naszymi firmami członkowskimi.
10. Jakiego rodzaju moskitiery można stosować w oknach stalowych?
Dostępne są moskitiery przeciw owadom lub moskitiery zabezpieczające.
11. Czy okna stalowe mogą spełniać wymagania dotyczące zabezpieczenia przed upadkiem?
Tak. Okna można z łatwością ograniczyć do wymaganego przezroczystego ograniczenia otwarcia, a jednocześnie można je zwolnić do czyszczenia.
12. Jaka jest główna różnica między stalą walcowaną na gorąco i na zimno?
Do produkcji okien i drzwi stalowych walcowanych na gorąco wykorzystuje się pełne profile stalowe, które zostały walcowane na gorąco z nowych kęsów stali do kształtów przeznaczonych do ram okiennych i drzwiowych oraz nawiewników. Puste kształtowniki stalowe, które zostały mechanicznie ukształtowane na zimno z płaskich arkuszy stali walcowanej na zimno o grubości 20 lub grubszej w profile specjalnie zbudowane do ram okiennych i drzwiowych oraz wentylatorów, są używane do budowy stalowych okien i drzwi walcowanych na zimno.
13. Jakie rodzaje farb do wstępnej i końcowej obróbki stali są dostępne?
Farby wykończeniowe obejmują emalie, poliuretan i proszek, podczas gdy opcje obróbki wstępnej obejmują e-powłokę lub cynkowanie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, należy skontaktować się z konkretnymi pracownikami.
14. Jak długo powinna wytrzymać powłoka lakiernicza?
O: W zależności od lokalizacji, powłoka lakiernicza może wytrzymać 14-20 lat przy minimalnej konserwacji. Aby uzyskać porady dotyczące opieki nad konkretnymi członkami, należy się z nimi skonsultować.
15. Czy trudno jest wymienić rozbitą szybę w oknie stalowym?
Okna stalowe są zazwyczaj wyposażone w ciągłe zatrzaskowe listwy przyszybowe, które można łatwo wyjąć w celu naprawy rozbitego szkła i ponownie zainstalować przy użyciu nowych materiałów do szklenia.
16. Czy stalowe drzwi i okna są energooszczędne?
Stalowe okna i drzwi skutecznie zatrzymują ciepło. Na przykład stal ma 5-krotnie wyższą odporność termiczną niż aluminium. Wytrzymałość stali pozwala na wąskie linie wzroku, co obniża stosunek ramy do szkła. Współczynnik U okna lub drzwi zwiększa się wraz z ilością szkła.
17. Czy dostępne są stalowe okna i drzwi z przegrodą termiczną?
Przegroda termiczna jest opcją dla stalowych okien i drzwi. Szczegółowe informacje można uzyskać u poszczególnych producentów.
18.Jak wypada żywotność stalowych okien (lub drzwi) w porównaniu do tych wykonanych z aluminium, drewna lub winylu?
Okna i drzwi stalowe przewyższają wszelkie inne materiały okienne, w tym aluminium, drewno i winyl, ze względu na ich nieodłączną wytrzymałość i trwałość.