Potamet drzwi i przeszklenia loftowe
Portamet / 13.10.2020

Drzwi loftowe - FAQ. Najczęściej zadawane pytania przed zamówieniem przeszkleń industrialnych.

Drzwi loftowe – Jaka cena, Jak zamówić, jaki jest termin realizacji itp., czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące drzwi loftowych i przeszkleń typu loft. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa najczęściej zadawane przez pytania pojawiające się przy zamówieniach drzwi loftowych.

 

1. Ile kosztują drzwi loftow

Od naszych klientów bardzo często słyszymy to pytanie „Ile kosztują drzwi loftowe?”

O ile odpowiedź jest bardzo łatwa w przypadku standardowych drzwi loftowych z oferty „Portamet standard”, których ceny widoczne są na naszej stronie: https://www.portamet.pl/ile-kosztuja-drzwi-loftowe-cennik , o tyle cenę drzwi loftowych na zamówienie nieco tridniej przekalkulowa. Każda wycena przeszklenia pod niestandardowy otwór drzwiowy odbywa się indywidualnie i brane są pod uwagę takie czynniki jak :

 • rozmiar przeszklenia;

 • sposób wykonania;

 • czas pracy spawaczy i szlifierzy;

 • kolor;

 • szkło;

 • termin realizacji;

 • Miejsce montażu.

Dopiero znając wszystkie powyższe punkty możemy przystąpić do realizacji wyceny.

 

2.Czy drzwi z metalowymi ramami muszą być w kolorze czarnym?

Kolor czarny, a dokładnie 9005 z gamy kolorów RAL to najczęściej zamawiany kolor ram stalowych oraz drzwi industrialnych. Nie oznacza to, że wykonujemy przeszklenia wyłącznie w tym kolorze. Nasze produkty malujemy proszkowo i możemy je pomalować na dowolny kolor, z gamy kolorów RAL i nie tylko. Jeśli interesuje Państwa inny kolor niż czarny lub biały wystarczy napisać nam w zapytaniu ofertowym jaki, a my potwierdzimy dostępność i pomalujemy wedle życzenia.

3.Jak zmierzyć otwór drzwiowy?

Nie jest to takie oczywiste jakby się mogło wydawać, ze względu na fakt, iż ekipy budowlane/remontowe nie zawsze są tak sumienne jak być powinny i niejednokrotnie przygotowują otwory drzwiowe. Niejednokrotnie spotykamy się z otworami drzwiowami, które nie są prostokątami czy też kwadratami, a rąbami, jednym słowem nie maja kątów prostych.

Abyśmy mieli pewność, że dobrze zmierzymy i wyślemy wymiary z każdego otworu należy zdjąć aż 6 pomiarów. W pionie będzie to odpowiednio góra, środek oraz dół otworu. W poziomie należy zmierzyć lewą stronę środek oraz prawą stronę. Można również w miarę możliwości zmierzyć przekątne lecz nie jest to konieczne. Tylko zdjęcie wszystkich 6 pomiarów umożliwi nam zdalne zaprojektowanie oraz wykonanie przepierzenia, które bez problemu zmieści się w otworze drzwiowym.

 

3.Co jest potrzebne do wykonania wycen?

Abyśmy mogli przygotować wycenę najlepiej przysłać do nas na maila info@portamet.com następujące informacje:

 • wymiary otworu drzwiowego, w którym mają być zamontowane drzwi;

 • projekt architekta jeśli jest;

 • odręczny projekt jeśli nie posiadamy projektu architekta;

 • rodzaj szyby (klejona, hartowana, mleczna, szroniona, flutes itp.)

 • kolor w jakim mają być wykonane drzwi/mebele stalowe.

   

4..Kiedy montuje się drzwi loftowe?

Drzwi oraz ściany loftowe montuje się w ostatnim stadium budowy. W momencie kiedy wszystkie podłogi są już położone, a ściany powygładzane wraz z położonymi tapetami, wtedy jest czas na montaż drzwi loftowych.

 

  5.Czy montaż drzwi loftowych jest trudny?

  W przeciwieństwie do standardowej stolarki drzwiowej montaż drzwi loftowych jest bardzo łatwy i wystarczy mieć kilka podstawowych narzędzi, aby sobie z nim poradzić.

  Część z naszych klientów drzwi standardowe „Portamet Standard” montuje samodzielnie.

  W framudze naszych produktów przygotowane są otwory montażowe, przez które, kotwi się ją za pomocą kołków montażowych bezpośrednio do ściany. W momencie, kiedy framuga jest już przymocowana, na zawiasach osadzane jest przeszklenie.

   

  6.Gdzie można zobaczyć realizacje PORTAMET

  Od wielu lat Portamet jest producentem drzwi i przeszkleń loftowych. Mamy za sobą kilka tysięcy realizacji na terenie Polski jak i większości krajów Unii Europejskiej. Część z naszych realizacji przygotowana była dla klientów biznesowych takich jak H&M, IKEA, BEL- POL Sp.z.o.o, VOXSp.z.o.o. , oraz wielu innych. Nasze produkty z oferty „Portamet Standard” dostępne są w sieci salonów BEL-POL Sp.z.o.o. w każdym większymi mieście. W sieci tej można zarówno zobaczyć jaki zamówić przeszklenia standardowe i w niestandardowym wymiarze.

   

  7.Czy projekty są wliczone w cenę?

  Tak, projekt wykonujemy nieodpłatnie lecz dopiero po zaakceptowaniu kosztorysu i przedpłacie zaliczki na produkcję. Po zaksięgowaniu wpłaty przesyłamy do Państwa projekt produkcyjny do zaakceptowania lub naniesienia poprawek.

   

  8.Jak odbywa się transport drzwi loftowych?

  Ponieważ wysyłamy nasze realizację po całej Polsce orazEuropie nie możemy pozwolić sobie na najmniejsze uszkodzenia, które mogłyby wydarzyć się podczas transportu. Wszystkie nasze wysyłki są odpowiednio zabezpieczone oraz oznaczone aby klient otrzymał produkt nieskazitelny. Przy wysyłce współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi przewoźnikami, a każda a paczka jest odpowiednio ubezpieczona.

   

  9.Jaki jest czas realizacji zleceń?

  Na czas realizacji wpływa wiele czynników ( Patrz pkt 2) lecz zawsze staramy się aby nasi klienci otrzymywali swoje zamówienia jak najszybciej. Niestandardowe zamówienia realizowane są indywidualnie i nie da się ich w pełni zautomatyzować. Trzeba się liczyć z faktem, że od potwierdzenia zamówienia do jego realizacji może minąć nawet od 4 do kilkunastu tygodni w zależności od wielkości oraz stopnia skomplikowania danego zlecenia.

   

  10.Czy jak zamówię dziś jutro rozpoczniecie produkcję drzwi loftowych?

  Jeśli dziś zamówią Państwo drzwi loftowe, otrzymają Państwo do przedpłaty proformę, po opłaceniu której prześlemy projekt produkcyjny do akceptacji. Po akceptacji rysunku produkcyjnego rozpoczynamy produkcję.

   

  11.Czy są państwo producentem drzwi loftowych czy pośrednikiem

  Jesteśmy producentem drzwi loftowych standardowych oraz pod wymiar wedle wytycznych klienta. Nasz zakład produkcyjny znajduje się w Gdańsku. Fakt, że posiadamy własne zaplecze produkcyjne- spawaczy oraz maszyny, sprawia, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i jesteśmy w stanie wyprodukować ze stali każde nawet najtrudniejsze przeszklenie

   

  12.Czy robią Państwo drzwi szklane przesuwne?

  W naszej ofercie znajdują się zarówno klasyczne drzwi na zawiasach . drzwi presówne na wózkach oraz drzwi loftowe harmonijkowe. Ponieważ jesteśmy producentem przeszkleń loftowych jesteśmy elastyczni i możemy wykonać projekty wedle wytycznych klienta. 

  Ofertę drzwi przesuwnych można znaleźć tu: LOFTOWE DRZWI PRZESUWNE

   

  13.Jakie rodzaje drzwi loftowych państwo oferują.

  Zachęcamy do odwiedzenia naszej strefy inspiracji, w której znajdują się zaproponowane przez nas rozwiazania przeszkleń i ścianek loftowych.

  https://www.portamet.pl/drzwi-loftowe

   

   14.Czy wycena drzwi loftowych jest płatna?

   Każda wycena prze nas przygotowana jest bezpłatna.

   Portamet drzwi loftowe