sliding doors portamet steel doors
Portamet / 30.08.2022

Drzwi loftowe – gdzie kupić? Na co należy uważać?

portamet slide loft steel doors

Podczas projektowania biura, mieszkania czy też domu nadchodzi moment wyboru drzwi. Najnowsze trendy w wykończeniach wnętrz bardzo mocno stawiają na styl loftowy, charakteryzujący się  minimalizmem, elegancją oraz funkcjonalnością. Szklane drzwi loftowe doskonale wpisują się w takie właśnie pomieszczenia i są bardzo częstym elementem wystroju wnętrz.

Gdzie kupić drzwi loftowe?

W momencie, w którym zdecydowaliśmy się na zakup przeszkleń ze stali i szkła, kolejnym krokiem jest rozeznanie się „gdzie kupić drzwi loftowe?” Producentów stolarki loftowej jest na rynku coraz więcej, a wykonanie oraz cena poszczególnych wykonawców potrafią znacznie się od siebie różnić.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru producenta drzwi loftowych?

Wielu klientów wybiera wykonawcę na podstawie ceny. Cena przepierzeń industrialnych to istotne kryterium, lecz sugerujemy aby nie ono było głównym kryterium podejmowania decyzji o wyborze producenta. Ceny drzwi loftowych wahają się od 1400 -3000 m2 w zależności od skomplikowania projektu oraz jakości wykonania detali poszczególnych elementów.

Radzimy upewnić się, że drzwi zamawiane są w firmach o ugruntowanej pozycji rynkowej. Ponieważ jest to dosyć nowy produkt na polskim rynku, powstaje wiele firm produkujących stolarkę loftową , oferujących nieco niższą cenę niż konkurencja. Niektórzy klienci skuszeni ceną decydują się na zakup właśnie u nich nie myśląc o konsekwencjach takiej decyzji.

szpros pottamet steel ddors
Fot. wykonanie detali Portamet

Najczęstsze problemy wynikające z zamawiania stolarki loftowej z niesprawdzonego źródła.

1. Niska jakość wykonania – przeszklenia wykonywane w niedużych zakładach lub jak to czasem bywa w garażach niejednokrotnie wykonywane są przez osoby nie posiadające odpowiedniego przeszkolenia oraz wiedzy odnośnie produkcji tego typu stolarki drzwiowej. Jakość wykonania spawów, szlifowania poszczególnych elementów oraz piony i poziomy potrafią pozostawić wiele do życzenia a klienci dowiadują się tego typu niedoskonałościach dopiero w dniu montażu, kiedy jest już za późno.

2. Szprosy klejone - nie, szprosy konstrukcyjne- tak – sposobów wykonania drzwi loftowych jest wiele. Część producentów aby przyśpieszyć czas realizacji i zwiększyć zarobek decyduje się na klejenie szprosów do szyby zamiast stosować szprosy konstrukcyjne montowane za pomocą uszczelek, bez kleju. Jest kilka problemów wynikających z klejenia szprosów, o których tacy producenci mówią niechętnie a należą:

  • łącznie poszczególnych szprosów – szprosy klejone mają widoczne miejsca łącznia, przez co estetyka takiego rozwiązania jest o wiele niższa.
  • szprosy montowane na mokro (klejone) potrafią odpaść od szyby jeżeli są nieodpowiednio doklejone i takim przypadku klient ma niemały problem. Usunięcie takiej usterki wiąże się z wysyłką drzwi do producenta. W przypadku szprosów konstrukcyjnych nie trzeba się martwić, że szprosy odpadną ponieważ są przyspawane bądź przykręcone do ramy skrzydła.
  • Wygląd drzwi po obu stronach – warto zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy producenci wykonują konstrukcje loftowe z profili systemowych, których wygląd z jednej i z drugiej strony skrzydła nie jest taki sam. Drzwi tego typu potrafią być z 1 strony wypukłe a z drugiej płaskie, jednym słowem wyglądają po obu stronach inaczej. Większość zamawiających nie zdaje sobie z tego sprawy, aż do momentu dostarczenia drzwi, kiedy niestety jest już za późno. W momencie zamawiania sugerujemy upewnić się, że drzwi wyglądają po obu stronach tak samo, aby uniknąć niemiłej niespodzianki.

3. Termin realizacji – małe firmy produkcyjne zatrudniające 1-2 spawaczy bardzo często mają problem z dotrzymaniem terminów wykonania zamówienia i często z obiecanych 4-6 tygodni robi się 12 do nawet 20 tygodni.

4. Producent weźmie zaliczkę i zapadnie się pod ziemię – niestety z doświadczenia znane nam są sytuacje w których producenci pobrali zaliczki na realizacje zamówień a w międzyczasie zamknęli działalność „zapadając się z pieniędzmi pod ziemię”.

Gdzie zatem zamawiać lub kupować drzwi loftowe?

Drzwi loftowe najlepiej jest zobaczyć przed kupnem aby upewnić się, że posiadają jakość jaką nas satysfakcjonuje. Polecamy składanie zamówień wyłącznie u sprawdzonych producentów aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas odbioru bądź montażu zamówienia.  Sposobów weryfikacji producentów jest kilka:

1. Kanał Youtube – niektórzy producenci przedstawiają niektóre ze swoich realizacji na filmach umieszczonych na YouTubie dzięki czemu można dokładnie zobaczyć jak poszczególne sekcje są wykonane. Filmy PORTAMET zobaczą państwo tu:  https://www.youtube.com/channel/UCJ-efdtussG2TgMU5VRGRBA

2. Sieć sprzedaży – Czołowi producenci sprzedają swoje produkty do pośredników takich jak salony drzwiowe. Do takich salonów zaliczyć można np. największą sieć sprzedaży drzwi firmę Bel-Pol Sp.z.o.o. W salonach tych zobaczyć można i dotknąć drzwi loftowych bezpośrednio w salonie jak i na stronie www pod adresem. Fakt, sprzedaży drzwi w sieciach handlowych takich jak wymienione powyżej sprawia, że proces weryfikacji został już wykonany za Państwa.

3. Strona www – jeżeli firma produkująca nie posada strony www, z której jasno wynika, że jest firmą zajmująca się produkcją drzwi loftowych lub zupełnie nie posiada strony www zdecydowanie odradzamy zamówienia w takim miejscu.

Mamy nadzieję, że powyższe punkty uchronią Państwa przed nieudanymi zakupami. Wszystkie zainteresowane osoby chcące zamówić drzwi loftowe zarówno w wymiarze standardowym jak i niestandardowym ( na zamówienie) zachęcamy do kontaktu.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się nieco więcej o drzwiach loftowych zachęcamy do obejrzenia filmu poniżej.