portamet custom
Portamet / 28.05.2021

Drzwi loftowe oraz ściany loftowe na wymiar – zastosowania i zalety

Moda na drzwi loftowe zagościła u nas na stałe. Przeszklenia tego typu zarówno doskonale wyglądają jak i doskonale spełniają swoją funkcję. Zastosowań tego typu rozwiązań jest wiele. Poniżej przedstawiamy niektóre z zastosowań.

1. Drzwi loftowe w wymiarze standardowym Portamet Standard

Najbardziej powszechnym zastosowaniem drzwi loftowych są to drzwi w rozmiarze standardowym stosowanym przy wejściach do pokoju, łazienki, toalety. Drzwi produkowane w standardowych wymiarach 80, 90, 100 to idealne rozwiązanie zastępujące klasyczne drzwi drewniane. Drzwi standardowe występują zarówno w wersji otwieranej( na zawiasach) jak i w wersji drzwi loftowych przesuwnych.

t

2. Wiatrołap loftowy oraz przeszklenie pomiędzy pomieszczeniami

Wiatrołapy oraz rozbudowane przeszklenia pomiędzy pomieszczeniami to drugi najczęściej spotykany rodzaj zabudowy loftowej. Przygotowywane według projektów i produkowane na wymiar według wytycznych klientów ściany, dodają niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Dodatkowym atutem takich przeszkleń jest przepuszczalność światła do wygrodzonego pomieszczenia. Dzięki indywidualnemu podejści do każdego projektu zastosować można drzwi: klasyczne jednoskrzydłowe; dwuskrzydłowe; przesuwne; przesuwne dwuskrzydłowe; harmonijkowe.

portamet custom

3. Ściany loftowe pod wymiar

Ściany loftowe to  idealny sposób na zastąpienie klasycznej murowanej ściany przeszkleniem stałym. Przeszklenie takie charakteryzuje się tym, że nie ma w nim żadnego przejścia. Rozwiązanie takie zarówno dodaje niepowtarzalnego wyglądu pomieszczeniu, dodatkowo spełnia funkcje akustyczną oraz przepuszcza światło. Może ty być zarówno jedna duża tafla szyby w metalowej ramie jak i powierzchnia podzielona szprosami na mniejsze.

portamet custom szadułki

4.  Zabudowy pomieszczeń biurowych

W dużych pomieszczeniach biurowych dzięki zastosowano naszych rozwiązań portamet custom zabudowy na wymiar bardzo łatwo jest efektownie odgrodzić biura, sale konferencyjne oraz meeting roomy. Każde biuro wyposażone w loftowe przeszklenia będzie wyglądała efektownie i zrobi wrażenie zarówno na pracownikach jak i kontrahentach.

y

5.Rozdzielenie przestrzeni w przedsiębiorstwie

Ścianki loftowe w przedsiębiorstwie świetnie sprawdzają się przy rozdzielaniu funkcjonalności pomieszczeń. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest np. nasza realizacja przygotowana dla Five Senses float Spa, gdzie rozdzielone zostały przestrzeń poczekalni i odpoczynku od przestrzeni recepcji.

float

6. Pomoieszczenie loftowe wydzielone z większych pomieszczeń

W dużych pomieszczeniach biurowych lub halach lub salach sprzedaży za pomocą przeszkleń loftowych doskonale można wydzielić całe pomieszczenia oraz sale loftowe w kształcie sześcianu. Jedną z takich realizacji jest nasze przeszklenie wykonane dla sieci Bel-Pol Sp. z.o.o.. Wydzielone pomieszczenie (Strefa architekta) to wydzielony pokój w większym pomieszczeniu, w którym klienci sklepu mogą zaprojektować wnętrza oraz dobrać odpowiednie materiały do swoich realizacji.

przeszkleni bel pol

7. Przeszklenie loftowe według twoich wytycznych

Jeśli msz jeszcze inne zastosowanie , którego nie opisaliśmy i chciałbyś je zrealizować napisz do nas na info@portamet.com  i chętnie je dla ciebie wykonamy.