Drzi loftowe crittall portamet
Portamet / 21.03.2022

Drzwi, okna loftowe i parawany w stylu Crittall – zakochaj się w ponadczasowym stylu.

Styl Crittall nie jest niczym nowym. Faktycznie to w 1860 roku Francis Henry Crittall, handlarz żelazem w Essex, po raz pierwszy zastosował tę metodę do stworzenia okien w stalowych ramach. Mimo tego, że są dostępne od prawie 160 lat, nadal uważa się je za współczesne. Szklenie w metalowej ramie jeszcze nigdy nie wyglądało tak dobrze.

Nie można zaprzeczyć, że styl Crittall powraca – i to nie tylko jako okna i drzwi, ale także jako ściany, dostawki do drzwi , przegrody, a nawet ekrany prysznicowe.

Awangardowe i wszechstronne, solidne, smukłe ramy wpisują się w aktualny trend we wszystkich branżach przemysłowych. Mają zdolność całkowitego przekształcania przestrzeni; nie tylko nadając mu chłodny, nowoczesny charakter, ale także otwierając przestrzeń i wpuszczając więcej światła. Drzwi w stylu Crittall pozwalają sprytnie podzielić otwarte przestrzenie, aby stworzyć różne strefy, bez uszczerbku dla światła lub przestrzeni.

crittal style portamet

Uderzające, ale minimalistyczne, przypominające kratę drzwi ze stalową ramą uzupełniają inne style, od nowoczesności z połowy wieku po styl skandynawski, podczas gdy ich graficzne stalowe ramy są współczesne i dodają nuty industrialnego stylu.

Drzwi loftowe mogą być używane jako wewnętrzne ścianki działowe i łączące, świetnie nadają się do dzielenia i podziału na strefy. Nie ma wątpliwości, że mieszkanie na otwartym planie stało się bardziej popularne, zapewniając więcej miejsca i światła. Zburzenie wszystkich ścian nie zawsze jest praktyczne, a czasami przestrzenie nadal trzeba jakoś podzielić. Szklane ścianki sprawdzają się tutaj idealnie, a ludzie używają tych ścianek działowych ze stalowymi ramami do tworzenia planów pięter, które są zarówno lekkie, jak i integracyjne, ale zachowują element separacji.

GDZIE KUPIĆ DRZWI LOFTOWE W STYLU CRITTALL?

Wybór odpowiedniego producenta nie należy do łatwych. NA rynku dostępnych jest wielu producentów nie zawsze oferujących oczekiwaną jakość. Zalecamy zamawianie drzwi wyłącznie u sprawdzonych dostawców takich jak Bel Pol, Vox lub prosto od producenta drzwi loftowych -  firm takich jak nasza - Portamet.

Tylko w takim wypadku mają Państwo pewność, że jakość przeszkleń będzie zadowalająca i będą one cieszyć oko na długie lata po zamontowaniu.

Zachęcamy do kontaktu info@portamet.com

portamet loft