Drzwi Loftowe Na wymiar Portamet Custom
Portamet / 02.02.2022

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY DRZWIAMI PODWÓJNYMI A FRANCUSKIMI?

Wybór drzwi do domu może być trudnym zadaniem i ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj drzwi najlepiej pasuje do Twojego domu i potrzeb. W Portamet często jesteśmy pytani o funkcjonalność niektórych drzwi, a jednym z najczęstszych pytań jest to, jaka jest różnica między loftowymi drzwiami podwójnymi a drzwiami francuskimi?

Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że drzwi francuskie i drzwi dwuskrzydłowe to ten sam rodzaj okuć i pod wieloma względami tak jest. Istnieją jednak pewne różnice między nimi, których możesz nie zauważyć.

portamet drzwi francuskie

Jedną z głównych różnic między drzwiami podwójnymi a drzwiami francuskimi jest materiał, z którego są wykonane. Drzwi dwuskrzydłowe są często wykonane z litego drewna, natomiast drzwi industrialne - francuskie są wykonane z tafli szkła i stali, które pomaga zapełnić przestrzeń naturalnym światłem.

Drzwi wykonane wyłącznie z drewna nie są tak trwałe i bezpieczne jak te wykonane ze stali, co oznacza, że ​​drzwi francuskie mogą być bezpieczniejsze i trwalsze niż ich drewniane odpowiedniki z podwójnymi drzwiami.

Drzwi francuskie zwykle otwierają się na zewnątrz, co pozwala na więcej miejsca w domu i sprawia, że ​​oprawa jest idealna do mniejszych pomieszczeń, w których brakuje miejsca lub nie ma go wcale.

Drzwi francuskie mogą być instalowane jako drzwi zewnętrzne, i wewnętrzne. W portamet specjalizujemy się w produkcji drzwi loftowych wewnętrznych. Drzwi takie dostępne są zarówno jako standardowe drzwi loftowe w wymiarach deweloperskich, lecz oferujemy również stworzenie własnej usługi French Door, w której możesz dostosować swoje własne drzwi francuskie do dokładnych specyfikacji, których sobie życzysz, w tym koloru, szerokości, stylu, a nawet rodzaju szkła.

portamet crittall doors