drzwi przesuwne loftowe Portamet Nero
Portamet / 28.01.2022

Przesuwane szklane drzwi: zalety i wady, których nie powie żaden wykonawca

Zarówno klienci indywidualni jak i B2B decydują się teraz na modernizację swojej przestrzeni, decydując się na zamontowanie przesuwnych szklanych drzwi. Chociaż klasyczne drzwi są nadal i zawsze będą dostępne, drzwi przesuwne oferują szereg korzyści, których nie zapewnią żadne tradycyjne drzwi. Zanim podejmie się decyzje o zakupie i montażu drzwi loftowych przesuwnych, warto rozważyć wady i zalety takiego rozwiązania. Aby pomóc Ci ocenić, czy inwestycja w tak nowoczesne drzwi jest dla Ciebie odpowiednia, przedstawiamy naszą subiektywną listę zalet i wad.

drzwi loft

Zalety przesuwnych szklanych drzwi loftowych

Jeśli masz w domu lub biurze duże, otwarte przestrzeń, którą chcesz odgrodzić, to w tym przypadku drzwi przesuwne będą praktyczne i wydajne. Świetnie się komponują, stanowiąc charakterystyczny punkt każdego pomieszczenia. W drzwiach takich nie ma części wahadłowych, a mechanizm montażowy nie zajmuje dużo miejsca, dzięki temu przestrzeń potencjalnie zajęta przez drzwi wahadłowe pozostaje wolna i gotowa do zagospodarowania.

Szklane drzwi industrialne mogą być idealnym dodatkiem w każdym pomieszczeniu. Jednocześnie ograniczając przy tym uczucie ciasnoty. Dzięki przeszkleniu, które jest przezroczyste, możesz łatwo oddzielić różne obszary domu bez poczucia, że pewna część jest całkowicie odgrodzona. Po zamontowaniu takich drzwi każdy dom może wyglądać luksusowo.

Loftowe drzwi są idealnym rozwiązaniem odgrodzenia wyjścia, na patio, jadalni od salonu lub po prostu łazienki od pokoju. Dodatkowo drzwi przesuwne są wyborem przyjaznym dla środowiska, ponieważ są wykonane z metalu, szkła i innych materiałów nadających się do recyklingu.

Wady szklanych drzwi przesuwnych

Jeśli przemawiają do Ciebie przesuwne szklane drzwi, ważne jest, aby zrozumieć, że nie zawsze są one najtańszą opcją. Mogą być znacznie droższe niż tradycyjne drzwi, jeżeli wybierasz bardzo dekoracyjne lub drzwi loftowe wykonywane na zamówienie pod wymiar. I oczywiście trzeba wziąć pod uwagę również koszty instalacji. Przy takiej kombinacji niejednokrotnie rozsądniej będzie zainstalować klasyczne drzwi otwierane.

drzwi przesuwne lft

Izolacja

Drzwi przesuwne nie są tak  dobrze zaizolowane jak drzwi uchylne. Wynika to z faktu, że aby mogły się otwierać pomiędzy ścianą a drzwiami zawsze będzie niewielki odstęp. Jakby go nie było drzwi nie dałoby się otworzyć. Dla osób chcących uzyskać dobrą izolację cieplną raczej polecamy drzwi klasyczne.

Przewodzenie dźwięku.

W porównaniu z loftowymi drzwiami otwieranymi klasycznie drzwi przesuwne przepuszczają więcej dźwięku. ma to związek z tym samym co punkt powyżej “Izolacja”.

Otwieranie

Wyobraź sobie sytuację, że wróciłeś z poza domu i masz pełne ręce - teczka, zakupy itd. W momencie jak próbujesz przejść z wiatrołapu z drzwiami przesuwnymi do pokoju i kuchni nie jesteś w stanie otworzyć drzwi ponieważ masz zajęte ręce. Przy takiej sytuacji praktyczniejsza będą drzwi otwierane klasycznie.